Ochrona ogrodu przed ptakami, czyli siatka ochronna – co trzeba wiedzieć?

Szpaki, kosy, gile czy jemiołuszki to ptaki, które nie są mile widziane w sadach, ogrodach i na plantacjach, gdyż mogą przyczynić się do bardzo dużych strat w uprawach. Na szczęście są skuteczne sposoby na to, aby ochronić swoje drzewa, krzewy i pozostałe rośliny. Jeden z najbardziej popularnych to siatka ochronna przeciw ptakom. Co warto o niej wiedzieć?

Gdzie sprawdzi się siatka ogrodnicza przeciw ptakom?

Wbrew pozorom siatka ochronna przeciw ptakom to dobry wybór nie tylko dla właścicieli dużych sadów i plantacji. Przyda się każdemu, kto chciałby zapobiec utracie swoich plonów. Z tego względu nadaje się również do przydomowego ogrodu.

Warto podkreślić, że solidna, starannie wykonana siatka nadaje się do użytku nawet na balkonie czy tarasie. W tym przypadku zagwarantuje skuteczną ochronę przede wszystkim przed gołębiami oraz wróblami.

Co może chronić siatka sadownicza przeciw ptakom?

Tego typu produkt to idealny wybór do ochrony drzewek owocowych, a zwłaszcza:

 

  • wiśni,
  • czereśni,
  • śliwy,
  • brzoskwini.

 

Ptaki bardzo często wyjadają z nich owoce i nasiona, a nawet wydziobują pąki. Dużym zainteresowaniem cieszy się także siatka przeciw ptakom na borówki, maliny czy winogrona. Jak widać, jej zastosowanie jest bardzo szerokie.

Czy siatka jest bezpieczna w użyciu?

Miłośnicy przyrody nie powinni mieć powodów do obaw. Siatka na drzewa przeciw ptakom jest całkowicie bezpieczna w użyciu. Nie wyrządza krzywdy zwierzętom, a jednocześnie nie ogranicza roślinom dostępu do naturalnego światła.

Taki produkt powstaje z lekkiego i wytrzymałego polietylenu. Wykazuje odporność na rozerwanie, rozciąganie i działanie wilgoci. Nie nasiąka wodą, dlatego nie obciąża nadmiernie gałęzi.

Siatka ochronna przeciw ptakom zabezpieczająca plantację

Jak założyć siatkę przeciw ptakom na borówki i inne krzewy oraz drzewa?

Chcąc ochronić pojedyncze krzewy lub drzewa, wystarczy zarzucić na nie siatkę i starannie je przykryć. Trzeba się przy tym upewnić, że ptaki nie przedostaną się do owoców dołem.

W przypadku dużego sadu lub plantacji montaż wygląda nieco inaczej. Konieczne jest stworzenie konstrukcji, na której będzie się opierać siatka ochronna przeciw ptakom. Bardzo dobrze sprawdzą się drewniane słupki. Na ich szczycie trzeba zamontować kotwy, stalową linkę i śruby regulacyjne. Ostatni etap to solidne przymocowanie siatki do wymienionych elementów.

Siatka ochronna przeciw ptakom – gdzie ją kupić?

Najlepszy wybór to zamówienie siatki prosto od producenta – doradzi, jaką wybrać, przygotuje produkt na wymiar i zapewni montaż, jeśli będzie taka potrzeba. 

Sprawdzona siatka ochronna przeciw ptakom z polietylenu. Skontaktuj się z ekspertami z firmy Symar i powiedz, czego dokładnie potrzebujesz!


Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *